Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mé včelařské začátky na druhém stanovišti - Buková

Mé začátky na druhém stanovišti v Bukové u Příbramě
 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hygienicka kontrola

(john, 29. 7. 2010 13:06)

Oblecte si bily plast a uklidte si v tom drevenem chlivku pavouky. Je to chlivek nebo mastal?

Odpověď

(Petr Svátek, 21. 9. 2007 9:35)

Zdravím Roberte,
už jsem Vám odpověděl mailem, ale i pro ostatní, ještě jednou. Odmlka-je dána nedostatkem času při výstavbě nového domu, současném včelaření, péči o rodinu a chození do zaměstnání, není to omluva ani výmluva, je to prostě tak.
Část o pylu je nepřesná, souhlasím, nicméně jde o základní pochopení a získání obecné znalosti zejména pro laiky a mé zákazníky, kteří si kupují med. Myslím že takto zjednodušeně vyhovuje.
Vaše stránky jsou skvělé, je vidět, že Vás to baví a máte čas při svém včelaření se podělit o čerstvé zážitky.
Co se týče hliníkových konví. Používám je na 3 věci, na docvoz vody na stanoviště, na rozmíchání cukerných zásob na krmení a jejich přepravu na stanoviště, a na přepravu právě vytočeného medu ze stanoviště do místa jeho skladování. Pak je již skladován ve skle a v nerezu. Z hlediska hygieny je krátkodobý styk potraviny s hliníkem neškodný. Konve mi prostě maximálně vyhovují jako obaly k zabezpečení přepravy surovin na a ze stanoviště.

Příspěvek do knihy návštěv.

(Robert, 23. 8. 2007 16:15)

Děkuji za zážitek z prohlídky Vašich stránek a odkazů.Celkově se mě stránky líbí.Nelíbí se mě Vaše dlouhá odmlka a ty hliníkové konve,doufám že je na med nepoužíváte.Ta část o pylu je trošku nepřesná.Potěší mě když se podíváte na mé stránky,vítám i příspěvek http://www.medavcelstva.estranky.cz/.Můj komentář nemusíte zveřejňovat,nebo můžete tu část kritickou odstranit.Bylo to pro mě pohodlnější než psát mail.Hodně úspěchů Vám přeje Robert