Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítám i Vás, mí příznivci, včelky mi docela dobře přezimovaly na obou stanovištích a tak mohu v klidu odjet na 14 dnů na dovolenou, abych až se vrátím, mohl nasazovat medníky. O dalším Vás budu včas informovat.
Omlouvám se že jsem tak stručný, ale čas je můj nepřítel. Ale vidíte, že žiju, tedy jsem a snad i nějaký ten medík bude,...

Situace nebyla až tak ideální, medníky se sice podařilo úspěšně nasadit, ale následný vývoj počasí sběru nektaru vůbec nepřál. A tak se stalo, že prvý med jsem točil o týden později než v jiných letech, ale jeho množství bylo velmi podprůměrné. zatímco v Bukové byla snůška normálně podprůměrná- a to asi zásluhou řepky v doletu, tak na Šumavě byla snůška mizivá- ze 7 produkčních včelstev pouhých 31 kg květového medu !!

Nicméně jaro přešlo v léto a i počasí se umoudřilo. A tak jsem o svátcích 5. a 6. 7. točil rekordní snůšku medovicového medu v Bukové, kdy každé včelstvo dalo průměrně okolo 25 kg medu, některá však ale i ke 35 kg!!

Celkově se tak roční snůška blíží té průměrné. Co se týče Šumavy, tak tady to až tak slavné nebylo, nicméně včelstva dala průměrnou snůšku jako v jiných letech v tomto období, okolo cca 15 kg na včelstvo. a opět medovicový med, který zde tak často nebývá.

Myslím, že budu letos umět uspokojit všechny zájemce, protože medu jako takového je relativně dostatek a nejvíce tedy medu medovicového, který je nejžádanější. Bohužel Ti, kteří požadují med květový či květový pastovaný zůstanou neuspokojeni, tento med již není a nebude letos.