Jdi na obsah Jdi na menu
 


Medovina

27. 5. 2006

Medovina není přímým produktem včel. Je to ale nejznámější staročeský alkoholický nápoj. Vzniká kvasným procesem podobně jako víno, přičemž základní surovinou pro výrobu je med. Protože však med ve své přirozené podobě obsahuje přírodní konzervační látky, je třeba med těchto látek zbavit a to nejlépe varem. Výchozí surovina pro kvašení je poté smíchána s vodou dané kvality, kořenícími látkami dle výběru a zakvašena ušlechtilou kulturou kvasinek. Dá se říci, že veškeré další nakládání s právě vznikající medovinou je velmi obdobné jako s právě kvasícím vínem. jediným rozdílem snad je, že při veškerých dalších manipulacích je třeba velmi úzkostlivě dbát na čistotu, neboť co víno ještě snese, u medoviny se projeví přinejmenším negativně jako třeba cizorodá pachuť výsledného produktu, v horším případě vede kvasný proces nesprávným směrem, jehož výsledkem není medovina.

Podrobně nemá smysl zde uvádět výrobní postup, kterých je mnoho, tomu je věnována odborná literatura, kterou na základě požadavku mohu doporučit. 

Co se týče vlastní zkušenosti s výrobou tohoto produktu, výrobu jsem si v domácích podmínkách ověřil. Protože každoročně vyrábím trnkové víno, mám v této oblasti jisté zkušenosti. I medovina se, myslím, povedla. Pokud vyrábíme menší množství jen pro radost, mohu domácí výrobu doporučit. je však třeba počítat s tím, že dobrá medovina musí také zrát, a čím je starší, tím je lepší. Takže mezi datem zahájení výroby a konečnou spotřebou uplyne relativně dlouhá doba. Pokud se něco nepovede, o to víc člověka mrzí vložené již úsilí. K výrobě je třeba i základní suroviny, t.j. medu. Protože o med je velký zájem, mnoho mi jej k tomuto použití nezbývá. K výrobě však lze použít i med méně kvalitní, např. odkapaný z voskových víček při medobraní, starý med (několik let) nebo med zkvašený (při jeho vytočení s vyšším obsahem vody), nebo med dovozový. Při výrobě většího množství medoviny (více než 50 litrů) je proces opět náročný na prostory. Z toho důvodu doporučuji zakoupit kvalitní medovinu od renomovaného výrobce. Existuje jich celá řada, různých druhů, různých chutí. Bohužel, jejich cena u prodejců na trzích odpovídá ceně stejného množství průmyslově vyráběného páleného nápoje naprosto odlišné kvality a jakosti. Z neznalosti zákazníků si mohou prodejci dovolit tuto záměnu a požadovat nehoráznou cenu. Proto doporučuji nakupovat přímo u výrobců, ušetříte až třetinu nákladů.

Soukromě mohu doporučit levného renomovaného výrobce.